Akademiczki wracają na parkiet. Dziś mecz z Pogonią

IMG_8944Już w niedzielę 7 stycznia podopieczne Anity Unijat powracają na ligowy parkiet. Na początek hitowe starcie z Pogonią Szczecin. Energa AZS będzie chciała się zrewanżować szczeciniankom za porażkę w pierwszej rundzie.


W końcówce poprzedniego roku szczypiornistki z Koszalina pokonały GTPR Gdynia 26:25, KPR Jelenia Góra 26:20, uległy MKS-owi Lublin 20:28, wygrały z UKS-em PCM Kościerzyna 36:23, a rok zakończyły przegraną ze Startem Elbląg 24:25.

Pogoń Szczecin ostatnie pięć ligowych spotkań powinna dobrze wspominać, ponieważ w tym czasie wygrała z Piotrcovią Piotrków Tryb. 28:26, Ruchem Chorzów 41:26, KPR Jelenia Góra 30:26, UKS PCM Kościerzyna 38:27. W końcówce roku Pogoń jedynie przegrała z MKS-em, który wygrał w Szczecinie 15:29.

Po 11 seriach spotkań Pogoń zajmuje piątą lokatę, zaś Energa AZS zajmuje szóste miejsca. Oba zespoły mają na swoim koncie po 21 punktów. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Ponadto zwycięzca będzie mógł szczycić się mianem najlepszej drużyny na Pomorzu Zachodnim.

Akademiczki liczą, że w odniesieniu zwycięstwa pomoże im Romana Roszak, która w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyła 71 bramek. W tabeli najskuteczniejszych Romana zajmuje wysokie czwarte miejsce. Natomiast najskuteczniejszą zawodniczką w zespole szczecińskim jest Valentina Blazević, która rzuciła dotychczas 40 bramek.

Spotkanie odbędzie się 7 stycznia o godzinie 17:00 w koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich.