Wielkie emocje w derbach. Energa AZS przegrała w karnych

IMG_6118Emocje jeszcze nie opadły po derbach Pomorza Zachodniego, ale już teraz jesteśmy pewni, że  kibice Energi AZS i Pogoni Szczecin będą wracać jeszcze przez kilka najbliższych dni do tego spotkania. Po zaciętej walce i po rzutach karnych wygrały zawodniczki ze Szczecina 32:31. Należy docenić oba zespoły za walkę do samego końca o korzystny rezultat.

Pierwsze fragmenty spotkania były bardzo wyrównane, ale pierwsze odskoczyły szczecinianki. Po 5 minutach było 3:1 dla Pogoni. Następnie akademiczki dogoniły swoje rywalki i do 20 minuty gra toczyła się „bramka za bramkę”. Podopieczne Anity Unijat zdołały odskoczyć po bramce Grobelskiej na trzy bramki 12:9. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 13:12 dla gospodyń.

Druga połowa rozpoczęła się fantastycznie dla koszalinianek. Już w 39 minucie Energa AZS prowadziła 17:13. Szczecinianki nie zamierzały się poddać i niemal całą drugą połowę goniły zespół z Koszalina. W 58 minucie Noga doprowadziła do remisu 26:26. Akademiczki zdołały jeszcze odzyskać prowadzenie po trafieniu Rycharskiej. Ostatecznie po 60 minutach był remis 27:27. Do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywały przyjezdne i to one wygrały całe spotkanie 32:31.