Koszaliński AZS lepszy w horrorze

161217_IMI_IMG_0932AZS Koszalin wygrał po zaciętej walce ze Stalą Ostrów Wielkopolski 83:80. Koszalinianie do zwycięstwa potrzebowali dogrywki. Najskuteczniejszym graczem w zespole akademików był Aleksandar Marelja z 25 punktami i 14 zbiórkami. 17 punktów dla gospodarzy rzucił Michał Chyliński.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze z Ostrowa, którzy dość szybko objęli prowadzenie 8:2. Już pierwsza kwarta pokazała, że będzie to wyrównany pojedynek. Po 10 minutach rywalizacji był remis po 17. Zespół gospodarzy w drugiej kwarcie radził sobie nieco lepiej i na długą przerwę schodził z z przewagą ośmiu punktów – 36:28.

Po zmianie stron akademicy wzięli się ostro do roboty. Efekt? Seria 10:0. AZS zdołał utrzymać przewagę i przed ostatnią kwartą prowadził 54:48. W ostatniej odsłonie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, co ostatecznie oznaczało dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry AZS miał nawet pięć punktów przewagi. BM Slam Stal zbliżyła się jeszcze na punkt, ale ostatecznie to goście wygrali 83:80.q