Gwardia przegrywa. Gospodarzom brakowało szczęścia

IMG_7240Szczypiorniści Gwardii Koszalin powrócili na parkiety pierwszej ligi po miesięcznej przerwie. Niestety podopieczni Piotra Stasiuka pierwszy mecz w 2018 roku przegrali z AZS UW Warszawa 18:25. Najskuteczniejszym graczem koszalinian był Patryk Kiciński, który rzucił 5 bramek. w zespole ze stolicy najwięcej bramek zdobył Paweł Kwiatkowski 6 trafień.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień dla AZS-u UW Warszawa. Następnie gospodarze doprowadzili do wyrównania. W kolejnych fragmentach trwała gra tzw. „bramka za bramkę”. Następnie odskoczyli przyjezdni, którzy po kwadransie gry prowadzili 8:5. W końcówce pierwszej połowy przewaga warszawskiego zespołu urosła do pięciu trafień. Po 30 minutach gry było 13:8 dla AZS-u UW Warszawa.

Po zmianie stron Gwardia szybko rzuciła dwie bramki wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Niestety przyjezdny odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu. Zespół Piotra Stasiuka starali się odrabiać straty, ale brakowało szczęścia. Gwardia trafiała w tym meczu kilka razy w słupki oraz poprzeczkę. Natomiast AZS trafiał praktycznie wszystko i ostatecznie drużyna ze stolicy wygrała 25:18.

Kolejny mecz Gwardia zagra 20 stycznia we własnej hali z Zielonogórskim AZS-em.

[Best_Wordpress_Gallery id=”160″ gal_title=”Gwardia Koszalin – AZS UW Warszawa”]