Akademiczki podejmują outsidera z Kielc

IMG_6118Szczypiornistki Energi AZS Koszalin w najbliższą niedzielę we własnej hali zmierzą się z Koroną Handball Kielce. Gospodynie mają jeden cel — odnieść pewne zwycięstwo.


Kielce kibicom szczypiorniaka kojarzy się przede wszystkim z męską piłką ręczną, to z tego miasta wywodzi się utytułowane Vive. W stolicy województwa świętokrzyskiego jest, również żeńska drużyna — Korona Handball, 11 zespół obecnego sezonu.

W dotychczas trzynastu rozegranych spotkaniach dziewczyny z Kielc wywalczyły sześć punktów — wszystkie we własnej hali. Rywalki akademiczek są zdecydowanie groźniejsze na własnym parkiecie, gdzie zacięte pojedynki stoczyły m.in. Pogoń Szczecin (24:25 dla Szczecina), KPR Kobierzyce 26:27, a także Energa AZS Koszalin, która wygrała 24:22. Punkty Korona wywalczyła w spotkaniach z Ruchem Chorzów 35:33 oraz w ostatniej kolejce z PCM Kościerzyna 31:24.

Podopieczne Anity Unijat w obecnym sezonie należą do czołówki Superligi kobiet. W 13 rozegranych spotkaniach akademiczki wywalczyły 26 punktów, co pozwala na zajmowanie piątego miejsca w lidze. W dwóch spotkaniach rozegranych w 2018 roku Energa AZS zaprezentowała się, z dobrej strony przegrywając w rzutach karnych z Pogonią Szczecin oraz pokonując 24:21 na wyjeździe drugą drużynę w lidze — Zagłębie Lubin.

Koszalinianki liczą, że w meczu z Koroną kolejny raz skuteczna będzie Romana Roszak, która rzuciła w trwającym sezonie 78 bramek i zajmuje 4 lokatę w klasyfikacji najskuteczniejszych. Natomiast w drużynie Korony najskuteczniejsza Dominika Wiąckowska z 75 trafieniami w tabeli najlepiej rzucających zajmuje piątą lokatę.

Faworytkami spotkania są akademiczki, ale Korony z pewnością lekceważyć nie można. Dziewczyny z Kielc zawsze walczą do końcowej syreny o korzystny wynik.

Jeżeli zawodniczki Energi AZS Koszalin podejdą do meczu w pełni zmobilizowane to nie powinny mieć problemów z wywalczeniem trzech punktów. W przeciwnym razie Korona uwierzy we własne siły i będzie do końca spotkania zespołem groźnym.

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia o godzinie 17:00 w Koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich.