AZS wygrywa po dogrywce

270118_IMI_IMG_4410Po emocjonującym spotkaniu AZS Koszalin pokonał szczeciński King 98:92. Akademicy na pokonanie swojego rywala potrzebowali dogrywki. Najskuteczniejszy w AZSie Nikola Malesević zanotował 23 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty. Paweł Kikowski zdobył dla gości 31 punktów i 7 zbiórek.

Pierwsi zaatakowali goście, którzy dość szybko wyszli na sześciopunktowe prowadzenie. Następnie gospodarze odpowiedzieli, a po akci 3+1 Nikoli Malesevicia  oraz akcji Szymona Kiwilszy po 10 minutach był remis po 16.

Kolejne dziesięć minut, również były wyrównane. Częściej prowadzili gracze ze Szczecina, ale to akademicy schodzi na długą przerwę z prowadzeniem 39:37.

Po zmianie stron gospodarze zaatakowali i wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie. Niedługo później King odnotował serię 8:0 i po rzucie Carlosa Medlocka było 55:52 dla gości. W czwartej kwarcie AZS zdołał odskoczyć rywalom na sześć punktów. Końcówka należała do Szczecina, a dzięki trafieniom Pawła Kikowskiego po 40 minutach gry był remis.

W dogrywce akademików do zwycięstwa poprowadzili Aleksandar Marelja oraz Nikola Malesević. To dzięki nim AZS zwyciężył ostatecznie 98:92.

[Best_Wordpress_Gallery id=”173″ gal_title=”PLK 2017/2018: AZS – King Jacek Imiołek”]