Energa AZS gromi w Pucharze Polski

IMG_2590Koszalinianki bez większych problemów pokonali wiceliderki pierwszej ligi kobiet – piłkarki SPR Sośnica Gliwice. Zespół prowadzony przez Anitę Unijat pokonał swoje rywali 38:20.

Pierwsze minuty spotkania były udane dla akademiczek, które po 5 minutach prowadzili 5:1. Następnie Energa AZS utrzymywała dystans. Od wyniku 5:9 na parkiecie rządziły przyjezdne. Już po pierwszej połowie było 21:9 dla Koszalina.

W drugą połowę bardzo dobrze weszły gospodynie, które w 39 minucie traciły do akademiczek „zaledwie” sześć bramek – 17:23. Kolejne minuty to już pokaz gry zespołu z Superligi. Ostatecznie Energa AZS rozbiła SPR Sośnicę Gliwice 38:20. i awansowała do 1/4 Pucharu Polski.
Warto dodać, że w sobotę 27 stycznia akademiczki w meczu Superligi pokonały KPR Kobierzyce 26:21.