Koszalinianki wygrały w Kobierzycach

IMG_8944Szczypiornistki Energi AZS w sobotę 28 stycznia pokonali bez większych problemów KPR Kobierzyce 26:21. Zwycięstwo umocniło koszalinianki w czołówce Superligi kobiet. Najskuteczniejszą akademiczką była Romana Roszak, która w całym meczu zdobyła 10 bramek.

Wynik spotkania w pierwszej minucie otworzyła Romana Roszak. W 4 minucie po dwóch z rzędu trafieniach Moniki Michałów było już 3:1 dla akademiczek. Gospodynie odpowiedziały dość szybko. W 9 minucie po trafieniu Marioli Wiertelak było 5:4 dla Kobierzyc. Rozdrażnione koszalinianki w kolejnych dziewięciu minutach zaliczyły znakomitą serię 7:1. W końcówce pierwszej połowy zespół z Koszalina utrzymał wypracowaną przewagę. Do przerwy było 16:9 dla Energi AZS.

Druga część spotkania rozpoczęła się niespodziewanie od znakomitej skuteczności Kobiebierzyc. W zaledwie osiem minut gospodynie odrobiły sześć trafień. Pierwszy got dla akademiczek w drugiej połowie padł dopiero w 38 minucie, a jego autorem była Hanna Rycharska.

Następnie Energa AZS ponownie odskoczyła na kilka trafień i już do samego końca kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 26:21 dla Koszalina.

Podopieczne Anity Unijat nie mają czasu na odpoczynek, bowiem już dzisiaj zmierzą się w ramach Pucharu Polski z