Braun i Barański triumfatorami Biegu Żołnierzy Wyklętych

IMG_0536Grzegorz Braun z Gryfic okazał się najszybszy w Tropem Wilczym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 10km. W Biegu na dystansie 1963 metry triumfował Przemysław Barański z Trzebiatowa. Na krótszym dystansie rywalizowało 154 zawodników, zaś w biegu na 10 km rywalizowało 228 biegaczy.

Na dłuższym dystansie Grzegorz Braun linię mety minął z czasem 34’54”. Drugą lokatę wywalczył Adrian Kępka z Wiekowa, który do triumfatora tracił 25 sekund. Podium uzupełnił Kamil Orzechowski ze stratą 35 sekund do drugiego na mecie Kępki.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Agnieszka Konkel z Koszalina, która uzyskała czas 42’50”, drugą lokatę zajęła Agnieszka Pasieka ze Świdwina, która do triumfatorki traciła półtorej minuty. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Koseckiej ze stratą 33 sekund do Pasieki.

W biegu na 1963 metry najszybszy Przemysław Barański linię mety przekroczył z czasem 5’15”, drugi na mecie Krzysztof Musiał z Koszalina uzyskał czas 5’24”. Trzecią pozycję zajął Artur Karcz z Mrzeżyna z czasem 5’27”.

Rywalizację kobiet zdominowały zawodniczki ze Szczecinka. Pierwsza na mecie Hanna Skrobanek uzyskała czas 6’18”, drugą pozycję wywalczyła Aleksandra Baranek z czasem 6’36”, a podium uzupełniła Monika Fiłonowicz z czasem 6’40”.

Bieg na dystansie 10 km zaliczany jest do prowadzonego przez nas Koszalińskiego Rankingu Biegaczy. Kolejna szansa na punkty w najbliższą niedzielę 11 marca podczas pierwszej tegorocznej Orlej Pięści.