Energa AZS wygrywa jedną bramką!

IMG_9680Wyrównany pojedynek w Gdyni stoczyły zawodniczki Energi AZS Koszalin, które na wyjeździe pokonały GTPR 19:18. Akademiczki do zwycięstwa poprowadziła Romana Roszak, która rzuciła w całym meczu 9 bramek. Podopieczne Anity Unijat rundę zasadniczą zakończyły na czwartej pozycji.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Oba zespoły bardzo dobrze radziły sobie w defensywie. Po minutach gry Gdynia prowadziła 5:3. W kolejnych minutach akademiczki odrobiły stratę oraz objęły prowadzenie 8:6 w 20 minucie. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy to popisy bramkarek, które przez dziesięć minut straciły w sumie zaledwie jedną bramkę. Do przerwy Energa AZS prowadziła 9:6.

W drugiej połowie akademiczki dzielnie broniły wywalczonej przewagi. W 45 minucie Koszalin posiadał przewagę pięciu trafień – 16:11. Następnie do odrabiania strat wzięły się gdynianki, które w 56 minucie zbliżyły się na jedno trafienie 17:18. W ostatnich minutach Energa AZS nie pozwoliła sobie wyrwać zwycięstwa. Ostatecznie Koszalin wygrał 19:18.