Rzuty karne zadecydowały

1

Energa AZS rozpoczęła pojedynek od wyjścia na prowadzenie 3:0 w 5 minucie, po golu Gabrieli Michałów. Zagłębie odpowiedziało dwoma trafieniami z rzutów karnych, które wykonywała Adrianna Górna.
Przyjezdne pierwszy raz do remisu doprowadziły w 16 minucie. Podopieczne Anity Unijat odpowiedziały bardzo dobrze. bowiem już w 24 minucie było 10:6 dla gospodyń. Energa AZS utrzymała prowadzenie do końca pierwszej połowy. Do przerwy koszalinianki prowadziły 13:10.

Po zmianie stron inicjatywę przejęły zawodniczki z Lubina, które w 38 minucie prowadziły 15:14. Niestety kilka chwil później przewaga gości wzrosła do trzech trafień – 19:16.

Akademiczki zdołały się podnieść. Siedem minut przed końcową syreną było 21:20 dla koszalinianek. Podopieczne Bożeny Karkut zdołały jeszcze odzyskać prowadzenie. Trafienie w ostatniej minucie Hanny Rycharskiej doprowadziło do remisu 23:23, co spowodowało remis po 60 minutach.

Do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykorzystały zawodniczki Zagłębia wygrywając serię rzutów z 7 metrów 4:3.