AZS przegrywa w Lublinie

IMG_9591

Kolejną porażkę w trwającym sezonie doznali koszykarze AZS-u Koszalin. W Lublinie akademicy przegrali z TBV Start 74:92.
Początek meczu był zaskakujący – po trafieniu Nikoli Malesevicia to AZS prowadził 10:4. Lublinianie się zbliżali, ale dzięki akcjom Diante Baldwina oraz Igora Wadowskiego to goście wygrywali po 10 minutach 22:16.

W drugiej kwarcie TBV Start pokazał swój potencjał ofensywny i zaczął budować przewagę, co było możliwe po trafieniach Marcina Dutkiewicza oraz Urosa Mirkovicia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:40.

Chavaughn Lewis i James Washington robili swoje w trzeciej kwarcie, a do ataku włączył się też Darryl Reynolds. Ekipa trenera Dragana Nikolicia nie była w stanie gonić rywali. Po 30 minutach było 70:56.

Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła, bo drużyna z Lublina ciągle pokazywała solidną postawę w ataku. TBV Start zwyciężył 92:74.

James Washington zdobył 23 punkty, 6 zbiórek i 5 asyst dla gospodarzy. Aleksandar Marelja zanotował 15 punktów, 11 zbiórek i 3 asysty dla gości. Warto wspomnieć, że TBV Start rzucił w tym meczu aż 14 trójek – o 10 więcej niż rywale z Koszalina.