Gra do końca dała Gwardii zwycięstwo

8

Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin pokonali na wyjeździe Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:22. Spotkanie było pełne emocji, a ostatecznie trzy punkty trafiły na konto koszalińskich szczypiornistów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dziesięciu minutach rywalizacji prowadzili z Gwardią 4:1. Kolejne pięć minut należało do koszalinian, którzy rzucili pięć bramek z rzędu, co dało prowadzenie 6:4. Sokół odzyskał przewagę w 23 minucie, po bramce Michała Derdzikowskiego było 8:7 dla Kościerzyny. Podopieczni Piotra Stasiuka jeszcze w pierwszej połowie wyszli na trzy bramkowe prowadzenie, po celnym rzucie Bartosza Tołłoczki było 11:8. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Koszalina 10:12, co zapowiadało emocje w drugiej połowie spotkania.

Po zmianie stron, dzięki skuteczności Patryka Kicińskiego koszalinianie w 36 minucie prowadzili już 15:11. Niestety w zaledwie cztery minuty Sokół doprowadził do wyrównania. Kolejne fragmenty spotkania to klasyczna gra „bramka za bramkę”. W 50 minucie zespół Piotra Stasiuka wyszedł na prowadzenie 20:18, po golu Piotra Goeriga. Niestety gospodarze zdołali się jeszcze podnieść i po dwóch bramkach Derdzikowskiego było 21:20 dla gospodarzy. Gwardziści szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami i na dwie minuty przed końcem Gwardia posiadała jedną bramkę przewagi. Niedługo później do remisu doprowadził Krzysztof Jasowicz. Ostatnie słowo należało jednak do graczy z Koszalina, którzy po golach Tołłoczki i Goeriga mogli świętować zwycięstwo 24:22 po niezwykle zaciętym spotkaniu.

Najskuteczniejszym graczem w zespole Gwardii był Patryk Kicińsski – 7 bramek, tyle samo bramek dla Sokoła rzucił Krzysztof Jasowicz.