Szczecinek bawił się bieganiem. Wygrał Białorusin

IMG_0865

Już po raz 35 w Szczecinku odbył się memoriał Winanda Osińskiego, w którym uczestniczyło blisko 750 biegaczy. Dystans 10 km najszybciej pokonał Białorusin Ilja Sławieński z Homla, uzyskał czas 31 minut i 6 sekund, niecałą minutę gorszy od rekordu trasy. Biegacze ze Wschodu zajęli całe podium, drugi i trzeci byli Ukraińcy Michajło Iwieruk i Dmytro Musijaczenko, a Piotr Drwal z Ustki, z wynikiem 32:35, finiszował czwarty, po ostrej walce na finiszu z Łukaszem Wirkusem i Marcinem Zagórnym (cała trójka zmieściła się w przedziale 3 sekund).

W biegu rywalizowało co najmniej 40 koszalinian, a najszybszym z nich okazał się Szymon Polak, który finiszował na 28 lokacie z czasem 36:49. Drugie miejsce wśród zawodników z Koszalina zajął Jan Zwoliński z czasem 39:39 (red.63 miejsce ogólnie). Koszalińskie podium uzupełnił Krzysztof Wicher z czasem 40:11 (71 miejsce).

Wśród uczestników biegu rozlosowano wiele cennych nagród, między innymi sprzęt sportowy, a także bezpłatne vouchery-pakiety startowe na 9. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju.

Kim był Winand Osiński
Maratończykiem, 3-krotnym mistrzem Polski i pierwszym olimpijczykiem w historii Ziemi Szczecineckiej (Helsinki 1952). Po jego śmierci w 2006 roku rozgrywane w Szczecinku biegi uliczne stały się memoriałem znakomitego biegacza.

[Best_Wordpress_Gallery id=”205″ gal_title=”Biegi 2018: 35 Bieg im. Osinskiego Szczecinek im. Aleks”]