Victoria SP2 coraz śmielej puka do II ligi

DSCF1405

Piłkarki Victorii SP 2 Sianów gościły w Gryfinie i po ciężkim meczu pokonały dziewczyny z UKS Energetyk Junior Gryfino 4:2.

Nie był to łatwy mecz dla Victorii SP2. Początek meczu należał do sianowianek , które już w 3 minucie mogły strzelić bramkę . W 5 minucie po rzucie wolnym i będzie sianowskiej obrony energetyczki niespodziewanie strzelają bramkę a jej autorką została Julia Chruścińska. W 21 minucie na prawym skrzydle zaszalała Weronika Placek , pięknie wrzuciła do Grzelak ,która groźnie strzeliła i jeszcze dobitka Wiktorii Ostróżki ale na posterunku była bramkarka Gryfina. Minutę później w 21 minucie dobrego podania od Klaudii Saganowskiej nie zmarnowała Malwina Grzelak i padło wyrównanie na 1:1. Po strzeleniu gola przewaga należała do piłkarek piłkarek Sianowa ale bez zmiany wyniku. Za to ponownie po błędzie sianowskiej defensywy Julita Zięba daje prowadzenie zespołowi z Gryfina na 2:1. I tak pozostało do przerwy.

Druga połowa to zdecydowany atak rozłoszczonych sianowianek. W 42 minucie winien być wyświetlony wynik remisowy , jednak Izabela Pawłowska marnuje fantastyczną okazję , podobnie jak w 43 minucie Malwina Grzelak i Wiktoria Ostróżka. W 44 minucie atakujące sianowianki popełniają błąd w obronie i o mało co nie tracą gola. Na szczęście mają w bramce Oktawię Kaszewską. W 50 minucie sam na sam z bramkarką Energetyka Wiktoria Ostróżka i niecelne uderzenie. W 52 minucie wkurzona takim niekorzystnym wynikiem Malwina Grzelak przedrylowała kilka zawodniczek i wyrównała na 2:2. W 56 minucie znów piękna Akcja Malwiny Grzelak , wyłożenie piłki Izie Pawłowskiej i sianowianki wychodzą na zasłużone prowadzenie. Mogą je wkrótce podwyższyć ale w 58 i 68 minucie dobre uderzenia Malwiny Grzelak broni bramkarka Gryfina. W 74 minucie rajd lewą stroną przeprowadza Karolina Kawałek i nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarką. W 76 minucie bombowy strzał Izabeli Pawłowskiej trafia w poprzeczkę. W 75 minucie na strzał z 25 metrów decyduje się Malwina Grzelak i jej ostry strzał ląduje w bramce Gryfina i 4:2 dla sianowianek. Energetyczki mimo ,że przegrywają nie rezygnują ze zmiany rezultatu i ich kontrę w 78 minucie na szczęście broni Oktawia Kaszewska. W 79 minucie sianowianki nie wykorzystują rzutu karnego po strzale Klaudii Saganowskiej. Trenerzy sianowskiej Victorii SP 2 cieszą się ze zwycięstwa ale dodają ,że mimo to ,że ich zespół wygrał zasłużenie i stworzył więcej okazji do strzelenia bramek to nie był to łatwy mecz i kosztował ich sporo nerwów.

Następny mecz sianowianek zaplanowany na 5.05.2018 zostaje przełożony na inny termin , najprawdopodobniej na 26.05.2018 ze względu na prośbę MKS Olimpia Szczecin.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Karolina Wieczorek, Wiktoria Robakowska,Karolina Kawałek (79 Wiktoria Studzińska),Wiktoria Mąka (13 Weronika Placek (64 Oliwia Żywanowska),Klaudia Saganowska,Wiktoria Kaszyńska,
Izabela Pawłowska,Wiktoria Ostróżka, Malwina Grzelak.