Spotkanie najskuteczniejszych graczy I ligi

IMG_0282

Interesująco zapowiada się pojedynek szczypiornistów Gwardii Koszalin z Orlen Wisłą II Płock. Zespół Piotra Stasiuka sąsiaduje z drużyną z Płocka w ligowej tabeli, co zapowiada emocjonujący pojedynek.Zespół Orlen Wisły II Płock w 24 spotkaniach zdobył 24 punkty, na które składa się siedem zwycięstw i siedemnaście porazek. Dodajmy, że jedne zwycięstwo Płock odniósł w rzutach karnych, a także w podobny sposób przegrał 4 spotkania.

Prowadzeni przez Piotra Stasiuka zawodnicy w 24 meczach wywalczyli 17 punktów, na co składa się sześć zwycięstw i osiemnaście porażek. Jedno ze zwycięstw koszalinianie odnieśli po rzutach karnych, zaś żadnego w podobny sposób nie przegrali.

W ostatnich tygodniach Gwardia została rozgromiona 22:39 przez Stal Gorzów, pokonała Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:22, a także przegrała 20:28 z SMS-em ZPRP Gdańsk. Zespół Wisły przegrał w ostatnim czasie 31:32 z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna, uległ w rzutach karnych SMS-owi ZPRP Gdańsk 3:4 (po 60 minutach był remis 22:22) oraz przegrał 30:36 z AZS-em UW Warszawa.

Spotkanie będzie okazją do rywalizacji najskuteczniejszych zawodników ligi. W drużynie Gwardii Patryk Kiciński zdobył dotychczas 155 trafień i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Natomiast Miłosz Rupp z 195 trafieniami jest liderem najskuteczniejszych graczy pierwszej ligi.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:00 w Koszalinie.