Gwardia przegrywa i spada z II ligi

5

Piłkarze Gwardii Koszalin przegrali na własnym boisku z Gryfem Wejherowo 0:1. Porażka oznacza, że podopieczni Tadeusza Żakiety stracili szansę na utrzymanie w drugiej lidze.

Początek spotkania należał do Gryfa, który był częstym gościem w polu karnym Adriana Hartleba. Jednak poważniejszego zagrożenia nie było. Gwardia atakowała rzadziej, ale groźniej. Jedną z szans miał Adrian Kwiatkowski, ale spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W pierwszej połowie bramki nie padły.

Po zmianie stron nadal to Gryf miał częściej w posiadaniu piłkę, lecz niewiele z tego wynikało. Gwardia natomiast częściej zaczęła przebywać na połowie rywala. Goście stworzyli sobie dogodne sytuacje po kontrach m.in. pojedynek sam na sam z Adrianem Hartlebem przegrał Paweł Brzuzy, a kilka chwil później piłkę z linii bramkowej wybił Patryk Baranowski.

Jedyna bramka padła w 77 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego interweniujący Rafał Majtyka pechowo umieścił piłkę we własnej bramce.

Ostatecznie Gwardia przegrała i powoli żegna się z drugą ligą. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy spotkania.

[Best_Wordpress_Gallery id=”214″ gal_title=”II liga 2017/2018: Gwardia Koszalin – Gryf Wejherowo fot. Artur Rutkowski”]