Bałtyk Koszalin awansował do finału!

IMG_4204

Podopieczni Mariusza Lenartowicza piłkarze czwartoligowego Bałtyku Koszalin po zaciętym meczu pokonali przed własną publicznością Świt Skolwin 3:2 i awansowali do finału Pucharu Polski ZZPN. W finale koszalinianie zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando lidera trzeciej ligi. W 20 minucie Adam Nagórski dał prowadzenie Świtowi. Gospodarze nie zamierzali rezygnować. W 31 minucie Paweł Łysiak po indywidualnej akcji doprowadził do wyrównania. Do przerwy był remis 1:1.

Po zmianie stron zespół Mariusza Lenartowicza czekał na swoją szansę oddając inicjatywę wyżej notowanemu rywalowi. Szansa natrafiła się w 71 minucie. W zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Bartłomiej Putno. Piłka mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza minęła linię bramkową, chociaż goście ostro protestowali.

Od tego momentu Świt mocno przycisnął ale skutecznie bronili się gospodarze. W końcówce kontra Bałtyku i świetnym, płaskim strzałem popisał się Maciej Gregorek. Niedługo później odpowiedział trafieniem Nagórski. Ponadto napastnik Świtu trafił w doliczonym czasie gry jeszcze w poprzeczkę.

Dodajmy, że w dzisiejszym meczu w 18 osobowym składzie Bałtyku było 17 wychowanków tego klubu.
Dziękujemy!!!!

Skład Bałtyku: Witkowski – Biergiel, Fastyn, Krauze, Łysiak, Rak, Pazdur, Andrzejczak, Putno, Czenko, Walaszczyk.
weszli: Lichmański, Jachemek, Gregorek, Kupisz

1/2 finału – 23 maja

Ina Goleniów – Kotwica Kołobrzeg 1:4
Bramki: Piotr Winogrodzki 72 – Wiktor Witt 16, Łukasz Włodarczyk 29, 66, Przemysław Przysowa 80

Bałtyk Koszalin – Świt Skolwin 3:2