Z nowym herbem, w nowy sezon

41779824_1406570536143924_6973162108393357312_o

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w sobotę 22 września wyjazdowym meczem z Nielbą Wągrowiec rozpoczną rozgrywki w I lidze. Będzie to bardzo trudny mecz, a rywal to najlepsza drużyna poprzedniego sezonu pierwszej ligi.


Nielba Wągrowiec w poprzednim sezonie na parkiecie wywalczyła awans do najwyższej ligi piłki ręcznej w Polsce. Niestety w czerwcu całą Polskę obiegła informacja, że Nielba nie tylko nie zagra w Superlidze, ale w ogóle zniknie ze szczypiorniakowej mapy.

12 czerwca MKS Nielba Wągrowiec, jako jeden z trzech zespołów, nie dostał licencji na występy w PGNiG Superlidze. Klub nie dopełnił wymogów prawnych i przede wszystkim nie zebrał potrzebnego budżetu w wysokości 2 mln złotych. Zwycięzcy grupy A I ligi udało się uzyskać „jedynie” milion. Wprawdzie zapowiadano, że Nielba postara się o dodatkowe środki i odwoła się od decyzj Dziś wiemy, że Superligi w Wągrowcu nie będzie. Niedługo później z klubu zaczęli wycofywać się sponsorzy. Całe szczęście udało się uratować Nielbę przed upadkiem i w nadchodzącym sezonie rywalizować będzie na poziomie pierwszoligowym.

Gwardia do nowego sezonu przystępuje z nowymi zawodnikami m.in. z doświadczonym Adrianem Fiodorem, który ma za sobą występy w PGNiG Superlidze w barwach Meble Wójcik Elbląg.

Ponadto w przerwie przed nowym sezonem koszalińska Gwardia postanowiła zmienić herb klubowy. Czy z nowym herbem koszalinianie będą aspirować do gry w Superlidze? O tym przekonamy się po kliku najbliższych miesiącach. Czas, aby przemówił sport.

Spotkanie odbędzie się w Wągrowcu. Początek o godzinie 18:00.