Szczypiorniści pokonują GKS Żukowo!

IMG_0127

Pierwszą ligową wygraną w sezonie odnieśli piłkarze ręczni Gwardii Koszalin. Przed własną publicznością zespół Piotra Stasiuka wygrał 24:21 z GKS-em Żukowo.

Początek rywalizacji przyniósł bardzo mało bramek. Po 5 minutach rywalizacji goście prowadzili zaledwie 2:1. W siódmej i 14 minucie GKS Żukowo posiadał dwa trafenia przewagi i było to najwyższe prowadzenie w pierwszej połowie. Gwardia objęła prowadzenie, po raz pierwszy w 27 minucie, wówczas Marek Jakutowicz rzucił bramkę na 12:11. Do przerwy na tablicy widniał wynik 12:12.

Podopieczni Piotra Stasiuka po zmianie stron ruszyli do ataku. Już w 35 minucie po bramce Pawła Dzierżawskiego gospodarze prowadzili 15:12. Koszalinianie nie zwalniali i cztery minuty później po dwóch trafieniach Romana Berezhnyj było 17:13. Przyjezdni odpowiedzieli trzema trafieniami z rzędu. Dziesięć minut przed końcem spotkania ponownie przewaga Gwardii wynosiła trzy trafienia 20:17. W końcówce Koszalin nie oddał wywalczonej przewagi i ostatecznie wygrał całe spotkanie 24:21.