Pierwsza wyjazdowa wygrana Gwardii

220918_IMI_IMG_3702

Koszalińska Gwardia pokonała na wyjeździe Jarotę Jarocin 2:0. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana podopieczny Tadeusza Żakiety w trwającym sezonie.

Pierwsza połowa była nudnym widowiskiem. Inicjatywę posiadali gospodarze, ale nie potrafili tej optycznej przewagi wykorzystać.

W drugiej połowie Gwardia zaczęła atakować. Paweł Bednarski w 60 minucie oddał strzał z z dystansu, a futbolówka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do siatki. Strzelec pierwszego trafienia miał duży udział przy drugiej bramce. W 84 minucie dośrodkowanie Bednarskiego na bramkę zamienił Rafał Majtyka.

Gwardia wygrała 2:0 z Jarotą Jarocina. Kolejne spotkanie koszalinianie zagrają 13 października na własnym boisku, a rywalem będzie zamykająca tabele drużyna rezerw Pogoni Szczecin.