Gwardia triumfuje w Bydgoszczy

120918_IMI_IMG_3158

Koszalińska Gwardia pokonała na wyjeździe Chemik Bydgoszcz 2:1. Dla gospodarzy była to siódma porażka z rzędu.

W pierwszych fragmentach spotkania przewagę posiadali gospodarze, ale nie potrafili tego wykorzystać. W 35 minucie składną akcję przeprowadzili podopieczni Tadeusza Żakiety, którą strzałem z dystansu na bramkę zamienił Norbert Dondera. Do przerwy Gwardia prowadziła 1:0.

Po zmianie stron inicjatywę posiadali koszalinianie, ale bramkarza Chemika ratowały słupki. W 78 minucie pieknym strzałem w samo okienko bramki na 2:0 podwyższył Paweł Bednarski. Gospodarze starali się odmienić losy spotkania, ale zdołali jedynie zdobyć kontaktową bramkę z rzutu karnego, którego egzekutorem w 80 minucie był Szymon Maziarz. Gwardia ostatecznie wygrała w pełni zasłużenie 2:1.

W meczu trzynastej kolejki koszalinianie spotkają się z Górnikiem Konin będzie to jednocześnie spotkanie przyjaciół. Kibice Gwardii i Górnika darzą siebie szczególną sympatią. Spotkanie odbędzie się 27 października o 14:00 w Koszalinie.