Czarna seria AZS-u trwa

271018_IMI_IMG_6825

AZS Koszalin doznał piątej ligowej porażki. W meczu piątej kolejki Energi Basket Ligi. Koszalinianie przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 84:99.

W pierwszych minutach skuteczność Dragoslava Papić’a pozwoliła AZSowi objąć prowadzenie 8:2. W kolejnych minutach udawało się utrzymywać akademikom prowadzenie i po pierwszej ćwiartce AZS prowadził 24:20.

Kolejne dziesięć minut to bezradność koszalinian, co wykorzystywali gospodarze. Bardzo szybko Polpharma objęła prowadzenie, a następnie je powiększała. Po 20 minutach gry AZS przegrywał już 31:50.

Po zmianie stron AZS wyglądał nieco lepiej, ale nie zdołał zbliżyć się do rywala. Przed decydującą kwartą Polpharma prowadziła 77:51.

Gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie do samego końca i ostatecznie zwyciężyli 99:84.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Justin Bibbins z 20 punktami i 7 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Drew Brandon z 15 punktami.