Energa AZS rządzi na Pomorzu.

241018_IMI_IMG_6272

Energa AZS pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 29:25. Zwycięstwo pozwoliło koszaliniankom wskoczyć na pozycję lidera PGNiG Superligi kobiet. Wysoką skuteczność w meczu ze Szczecinem zaprezentowała Hanna Rycharska zdobywczyni 9 bramek.


Podopieczne Anity Unjat przystąpiły do spotkania z Pogonią bez swojej najskuteczniejszej zawodniczki Romany Roszak, a mimo to od początku prezentowały wysoką skuteczność. Koszalinianki w 6 minucie po trafieniu Dominiki Han prowadziły już 4:1. W kolejnych minutach gospodynie odrobiły straty i po kwadransie gry był remis 6:6. W drugich piętnastu minutach rywalizacji żaden zespół nie zdołał wypracować sobie przewagi i na przerwę szczypiornistki schodziły z wynikiem remisowym 12:12.

Po zmianie stron ponownie zaatakowały akademiczki, które w 35 minucie, po golu Moniki Michałów prowadziły 15:13. Zespół Anity Unijat kontrolował wydarzenia na parkiecie i piętnaście minut przed końcem gol Michałów wyprowadził drużynę z Koszalina na prowadzenie 21:17.

Szczecinianki starały się odrabiać straty, ale dobrze dysponowane były zawodniczki Energi AZS. Przyjezdne nie pozwalały zbliżyć się gospodynią i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Bramki Blazević i Płomińskiej na 22:26 i 23:26 dały jeszcze nadzieję Pogoni na wywalczenie punktów, Ostatnie słowo należało jednak do Koszalina, który powiększył przewagę i wygrał ostatecznie 29:25.

W zespole Energi AZS odpowiedzialność za zdobywanie bramek spoczywała na trzech zawodniczkach Hannie Rycharskiej – 9 bramek, Monice Michałów – 8 goli i Dominice Han – 7 trafień. W Pogoni najskuteczniejsza Agata Cebula rzuciła 7 bramek.

Warto dodać, że była to trzecia ligowa wygrana z rzędu Energi AZS w starciach z Pogonią Szczecin.