Akademiczki po raz pierwszy bez punktów

241018_IMI_IMG_6235

Energa AZS Koszalin w hicie superligi kobiet przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 22:26. Akademiczki pierwszy raz w trwającym sezonie nie wywalczyły punktów. Natomiast miedziowe z kompletem punktów otwierają ligową tabelę.

Oba zespoły do spotkania przystępowały osłabione. Gospodynią brakowało Małgorzaty Mączki i Pauliny Piechnik. Natomiast Energa AZS radzić sobie musiała bez kontuzjowanej Romany Roszak.

Już pierwsza akcja Zagłębia zakończyła się bramką Kingi Grzyb z koła. Niedługo później Patricia Matieli podwyższyła na 2:0. Akademiczki pierwszą bramkę zdobyły w 5 minucie, kiedy do pustej bramki rzuciła bramkarka Izabela Prudzienica. Gospodynie nie pozwoliły podopiecznym Anity Unijat złapać wiatr w żagle, co było równoznaczne z powiększeniem przewagi przez lidera Superligi kobiet. Po piętnastu minutach było 7:4 dla Zagłębia. Anita Unijat prosiła o czas. Niestety przerwa pomogła lubinianką, które powiększyły prowadzenie na 9:4 i drugi czas dla ekipy z Koszalina. Dopiero w 21 minucie bramkę dla Energii AZS zdobyła Hanna Rycharska. Do przerwy Lubin prowadził 14:10.

Drugą połowę lepiej rozpoczeły akademiczki. Najpierw Koszalin cieszył się z bramki Tamary Smbatan, a już w 35 minucie gry strata do Lubina wynosiła tylko dwie bramki.. Niestety po kolejnych pięciu minutach Zagłębie prowadziło 19:14. Przewaga lubinianek utrzymywała się na poziomie 4-5 bramek, a czas działał na ich korzyść.

Miedziowe po końcowej syrenie cieszyły się z dziewiątej wygranej w sezonie. Lider z Lubina umocnił się na pierwszym miejscu. Spotkanie zakończyło się wygraną Zagłębia 26:22.

Metraco Zagłębie Lubin – Energa AZS Koszalin 26:22 (14:10)

• Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 3, Hartman 4, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak 2, Górna 3, Rosińska, Milojević 2, Ważna 1, Matieli 2, Jochymek, Belmas 1, Pielesz 8.
  • Energa AZS: Sach, Prudzienica 1 – Han 1, Budnicka, Tracz, Michałów 6, Wołownyk 1, Smbatian 7, Striukowa, Rycharska 4, Nowicka 1, Tomczyk, Urbaniak 1.