Wróbel i Gołek bezkonkurencyjni w biegu sylwestrowym

291218_IMI_IMG_9867

W sobotę 29 grudnia w Koszalinie odbył się dziesiąty jubileuszowy Bieg Sylwestrowy na dystansie 5 km. Znakomitą formę zaprezentował Jakub Wróbel z Koszalina, a także z dobrej strony pokazała się Diana Gołek z Lublińca.

Jakub Wróbel dystans pięciu kilometrów pokonał w czasie 16 minut i 18 sekund. Drugie miejsce wywalczył Kacper Wiśniewski z Białogardu, który linię mety przekroczył z czasem 16 minut i 27 sekund. Podium uzupełnił Mariusz Borychowski z Lęborka z czasem 16 minut i 30 sekund.

Najszybsza kobieta Diana Gołek linię mety przekroczyła z czasem 20 minut i 41 sekund. Drugą lokatę wywalczyła koszalinianka Agnieszka Konkel z czasem 21 minut i 9 sekund. Podium uzupełniła, również reprezentantka Koszalina – Karolina Chorąży z czasem 21 minut i 22 sekund.

W zawodach udział wzięło 89 kobiet oraz 183 panów. W sumie w zawodach rywalizowało 272 zawodników.

Pełne wyniki

Bieg zaliczany jest do prowadzonego przez portal Sportowiec.info, Koszalińskiego Rankingu Biegaczy. Podsumowania grudnia już niebawem.