Akademiczki wygrywają w Chorzowie

211218_IMI_IMG_9511

Energa AZS Koszalin od zwycięstwa 29:23 rozpoczęła rundę rewanżową PGNiG Superligi Kobiet. Akademiczki do zwyciestwa poprowadziły Paula Mazurek i Monika Michałów, które rzuciły po sześć bramek.

Obie drużyny w pierwszych fragmentach rywalizacji miały problemy ze zdobywaniem bramek. Podopieczne Anity Unijat, po 9 minutach po golu Pauli Mazurek prowadziły 3:1. Gospodynią wystarczyły dwie minuty, aby doprowadzić do wyrównania.

Koszalinianko odpowiedziały bardzo szybko odskakując na cztery trafienia. Po kwadransie gry było 7:4 dla Energi AZS. Do końca pierwszej połowy utrzymało sie prowadzenie zespołu z Pomorza Środkowego. Do przerwy 14:10 dla akademiczek,

Po zmianie stron gospodynie zbliżyły się do Koszalina na dwa trafienia już w 33 minucie. Następnie karty rozdawały już tylko przyjezdne, które dziesięć minut przed końcem rywalizacji prowadziły 24:17. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Energi AZS 29:23.