Gwardia bliska remisu z Nielbą

Szczypiorniści Gwardii Koszalin przegrali przed własną publicznością z Nielbą Wągrowiec 22:23. Podopieczni Piotra Stasiuka na tle wyżej notowanego rywala zaprezentowali się z dobrej strony. Najskuteczniejszy w barwach Gwardii Mykola Maliarevych rzucił 9 bramek.

Pierwsi na dwa trafienia odskoczyli goście w 12 minucie – 3:5, za sprawą trafienia Pawła Gąsiorka. Gwardia dogoniła rywala w 17 minucie, po golu Marka Jakutowicza było 7:7. W końcówce pierwszej połowy koszalinianie zdołali wyjść na prowadzenie 14:12.

Po zmianie stron goście wyrównali w 38 minucie. Dziesięć minut później było 18:20 dla Nielby Wągrowiec. W ostatniej minucie Gwardia była bliska doprowadzenia do wyrównania, ale Maliarevych nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie Nielba wygrała 23:22.