Energa AZS zamierza udowodnić swoją wartość

Ostatnie tygodnie nie rozpieszczają fanów Energi AZS Koszalin. Ulubienice Biało Zielonej Dumy Koszalina w sobotę 9 lutego po dwóch porażkach z rzędu zmierzą się w bardzo ważnym meczu z KPR Gminy Kobierzyce.

Akademiczki w ostatnich dwóch spotkaniach przegrały niespodziewanie po rzutach karnych z MKS-em Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:23. Natomiast w ostatnim spotkaniu Energa AZS na własnym parkiecie została rozbita przez aktualne mistrzynie Polski z MKS-u Perła Lublin 16:30.

W tym samym czasie KPR Gminy Kobierzyce odniósł dwa zwycięstwa 26:21 z Ruchem Chorzów oraz 33:28 z UKS PCM Kościerzyna. Gospodynie sobotniej rywalizacji zrobią wszystko, aby odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu.

Energa AZS Koszalin w tabeli PGNiG Superligi kobiet posiadają 35 punktów, co pozwala na zajmowanie trzeciej lokaty. KPR plasuje się na czwartej pozycji i traci do Koszalina pięć punktów, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami KPR-u są obecnie Anna Mączka 65 trafień i Mariola Wiertelak, która rzuciła 60 bramek. Po stronie Energi AZS najskuteczniejsza Romana Roszak (60 bramek) w trwającym sezonie z powodu ciąży już nie zagra, pod jej nieobecność najskuteczniejsze są Monika Michałów 59 trafień i Tamara Smbatian 58 goli.

Pierwszy mecz Energii AZS z KPR Gminy Kobierzyce zakończył się wygraną akademiczek 33:28.

Spotkanie rozpocznie się w Kobierzycach o 17:00.