Ważna wygrana Energi AZS

Podopieczne Anity po dwóch porażkach z rzędu wróciły na zwycięską drogę. W Kobierzycach, Energa AZS wygrała 18:17 z miejscowym KPR-em. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole gospodyń była Kinga Jakubowska, która rzuciła 9 bramek. W drużynie koszalińskiej po cztery bramki zdobyły Gabriela Urbaniak, Monika Michałów i Natalia Volovnyk.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodyń, które po trafieniach Kingi Jakubowskiej prowadziły po 5 minutach 2:0. Następnie przyjezdne odrobiły stratę. W 12 minucie, po skutecznym rzucie karnym Pauli Mazurek akademiczki objęły dwubramkowe prowadzenie 5:3. KPR zdołał doprowadzić do wyrównania w 16 minucie, wówczas było 5:5.

W drugim kwadransie akademiczki pokazały bardzo dobrą grę w obronie, co skutkowało znakomitą serią sześciu bramek z rzędu. Ostatecznie Energa AZS do przerwy prowadziła w pełni zasłużenie 11:6.

Po zmianie stron ambitne gospodynie systematycznie zmniejszały straty do Koszalina. W 51 minucie KPR zdołał doprowadzić do remisu 16:16. Sześć minut przed końcem na tablicy dalej widniał remis 17:17. W końcówe oba zespoły miały problem ze zdobywanie bramek, nawet rzuty karne nie zmieniały wyniku. Dopiero w 59 minucie bramkę zdobyła Paula Mazurek z rzutu karnego i ostatecznie Energa AZS wygrała z KPR Kobierzyce 18:17.

Wygrana pozwoliła akademiczkom powiększyć przewagę nad czwartym KPR-em do ośmiu punktów.