Lider przyjeżdża do Koszalina

Przed Energą AZS Koszalin kolejny trudny mecz. Do koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej przyjeżdża lider PGNiG Superligi kobiet – Metraco Zagłębie Lubin. Podopieczne Anity Unijat zamierzają udowodnić, że zasługują na miejsce na podium.

W ostatniej kolejce Zagłębie Lubin rozbiło UKS PCM Kościerzyna 39:15. Natomiast Energa AZS po emocjonującym spotkaniu wygrała z KPR Gminy Kobierzyce 18:17.

Zagłębie w obecnym sezonie jest zdecydowanym liderem PGNiG Superligi kobiet. W piętnastu spotkaniach zespół z Lubina wywalczył 42 punkty i ma cztery punkty przewagi nad MKS-em Perła Lublin i Energą AZS Koszalin.

Warto dodać, że Zagłębie doznało dotychczas jednej porażki z KPR-em Gminy Kobierzyce 23:26. Dodajmy, że pierwszy mecz akademiczek z Lubinem zakończył się porażką Koszalina 22:26.

Najskuteczniejszą zawodniczką Zagłębia jest Kinga Grzyb, która rzuciła dotychczas 69 trafień w piętnastu pojedynkach. W zespole koszalińskim najskuteczniejsza Monika Michałów rzuciła 63 trafienia w szesnastu spotkaniach.