Bałtyk powalczy z groźną Polonią

Podopieczni Mariusza Lenartowicza w sobotę 16 marca na własnym boisku podejmować będą Polonię Środa Wielkopolska. Goście do Koszalina przyjeżdżają podbudowani wysoką wygraną na inaugurację wiosny.

Polonia w pierwszym ligowym meczu w 2019 roku nie miała litości dla Bałtyku Gdynia. Już po 45 minutach gry zespół ze Środy Wielkopolskiej prowadził 4:0. Po zmianie stron padła jeszcze jedna bramka dla drużyny z wielkopolski. Ostatecznie Polonia wygrała 5:0.

Koszalinianie do sobotniej konfrontacji przystąpią po wysokiej porażce we Wronkach z rezerwami poznańskiego Lecha 0:4.

W ligowej tabeli Bałtyk Koszalin zajmuje piętnastą lokatę z piętnastoma punktami na koncie. Polonia jest dziesiąta z dwudziestoma-czterema wywalczonymi punktami.

W drużynie Polonii występują dwaj zawodnicy, którzy na swoim moncie mają w sumie ponad dwieście występów w polskiej ekstraklasie. Luis Henriquez, który z powodzeniem występował w poznańskim Lechu (dwa mistrzostwa Polski, Puchar Polski), a także Jakub Wilk, który również większość meczów rozegrał w Lechu Poznań (Puchar Polski, mistrzostwo Polski).

Najskuteczniejszym graczem Polonii jest obecnie Jakub Apolinarski, który zdobył dotychczas sześć bramek. W drużynie koszalińskiej najskuteczniejsi Krystian Krauze i Paweł Łysiak mają na swoim koncie, po pięć trafień.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 marca o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Andersa w Koszalinie.