Energa AZS pewnie zmierza po medal PGNiG Superligi.

Energa AZS we własnej hali pokonała Start Elbląg 23:19, co pozwoliło powiększyć dystans nad zespołami z miejsc 4-6. Akademiczki pewnie zmierzają po obronę brązowego medalu mistrzostw Polski.

W pierwszych minutach rywalizacji wkradła się nerwowość w poczynania zespołu z Elbląga, co wykorzystały gospodynie. Po 6 minutach Energa AZS prowadziła 2:0, po trafieniach Mazurek i Rycharskiej. Pierwszy gol dla Startu padł w 8 minucie, za sprawą rzutu Gadziny. Przyjezdne doprowadziły do wyrównania w 11 minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Świerczek.

Podopieczne Anity Unijat nie pozwoliły rywalkom na wyjście na prowadzenie. Koszalinianki dzięki dobrej grze Izabeli Prudzienicy w bramce odskoczyły na trzy trafienia w 22 minucie – 8:5.

Akademiczki nie zamierzały się zatrzymywać, rzucone cztery bramki z rzędu dały przewagę sześciu trafień 13:7 w 27 minucie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:7.

Po zmianie stron zdecydowanie poprawiła się skuteczność Startu, który w osiem minut zmniejszył dystans do akademiczek do czterech trafień. Anita Unijat poprosiła wówczas o czas, po którym przewaga Energi AZS dalej się zmniejszała. W 51 minucie Start zbliżył się do Koszalina na zaledwie dwa trafienia. Zaledwie 60 sekund później Wtulich mogła zdobyć kontaktowe trafienie, ale pomyliła się z 7 metrów.

Niedługo później akademiczki rzuciły dwie bramki z rzędu, na co podopieczne Andrzeja Niewrzawy zdołały jeszcze odpowiedzieć, tym samym. W końcówce skuteczniejsze były gospodynie i to one wygrały w pełni zasłużenie 23:19.

Po 20 rozegranych spotkaniach Energa AZS zajmuje trzecią lokatę z 47 punktami na koncie. Akademiczki posiadają dziesięć punków przewagi nad czwartym KPR-em Gminy Kobierzyce, a także stratę sześciu punktów do drugiego w tabeli MKS-u Perła Lublin i siedmiu do liderującego Metraco Zagłębie Lubin.

Teraz przed szczypiornistkami przerwa na reprezentację, po której Energa AZS zmierzy się 27 marca w Szczecinie z Pogonią w ramach Pucharu Polski. Natomiast 30 marca we własnej hali podejmować będzoe Metraco Zagłębie Lubin w PGNiG Superlidze kobiet

Zdjęcia / fot. Aleks Fotografia