Przedłużyć serię do czterech wygranych

Przed zespołem Piotra Stasiuka bardzo ważne spotkanie w I lidze piłkarzy ręcznych. Gwardia w Olsztynie zmierzy się z OKPR Warmia Energa. Oba zespoły mają obecnie tyle samo punktów na koncie.

Po szesnastu rozegranych spotkaniach Gwardia z 24 punktami zajmuje piątą lokatę, zaś Warmia Energa jest „oczko” niżej z taką samą iloscią punktów. Koszalinianie są przed Olsztynem, tylko dlatego, że wygrali pierwszy mecz z Warmią 36:30.

W ostatnich tygodniach Gwardia spisuje się bardzo dobrze, kontynuuje serię trzech kolejnych wygranych. We wspomnianym czasie Koszalin pokonał Juranda Ciechanów 36:26, SMS ZPRP Gdańsk 30:28 i KS Meble Wójcik Elbąg 42:37. Natomiast Warmia Energa w ostatnim czase pokonała Sambora Tczew 30:23, Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 27:22 oraz rzegrała 26:34 ze Stalą Gorzów.

Koszalinianie wierzą, że po raz kolejny do zwycięstwa poprowadzi ich bramkostrzelny duet Patryk Kiciński (96 trafień, 6 miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych) i Mykola Maliarevych (104 bramki, 3 miejsce w klasyfikacji strzelców).

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24 marca o godzinie 16:00 w Olsztynie.