Gwardia nadal bez punktów w 2019 roku

Gwardia Koszalin nadal czeka na pierwszą wiosenną zdobycz punktową. Niestety Gwardia przegrała w Kleczewie z Sokołem 1:3. Była to już szósta porażka z rzędu. Gwardia nie wygrała od dziewięciu ligowych spotkań, ostatni raz koszalinianie wygrali 3 listopada 2018 na wyjeździe z Wierzycą Pelplin 3:2

W piątej minucie meczu w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Mikołaj Pingot po strzale którego piłka wturlała się do bramki Gwardii. Sokół kontrolował od tego momentu przebieg wydarzeń na boisku. Gwardia nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej już w 51 minucie Mikołaj Pingot podwyższył prowadzenie Sokoła. Po dośrodkowaniu obrońca Sokoła pokonał bramkarza Gwardii strzałem głową.

Koszalinianie odpowiedzieli w 79 minucie, a na listę strzelców wpisał się Dominik Drzewiecki. Niestety Gwardii nie udało się pójść za ciosem i doprowadzić do remisu. Gospodarze w 89 minucie zdobyli decydujące trafienie na 3:1, a piłkę do siatki skierował Jakub Antosik. Gwardia przegrała 1:3.

Po tym spotkaniu Gwardia znalazła się w strefie spadkowej na 16 lokacie. W najbliższy piątek 19 kwietnia Gwardia o 17:00 podejmie KKS 1925 Kalisz. Zespół z Kalisza to obecnie lider trzeciej ligi.