Nadal czekamy na wygraną Energii AZS w grupie mistrzowskiej.

Trzeciej porażki w grupie mistrzowskiej doznały podopieczne Anity Unijat. W Elblągu miejscowy Start po zaciętej walce wygrał 26:25.

Początek spotkania należał do gospodyń, które po 6 minutach prowadziły 4:0. W kolejnych minutach koszalinianki goniły i dogoniły rywalki w 15 minucie, wówczas było 7:7. Akademiczki niedługo później po raz pierwszy wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem 12:12.

Po zmianie stron spotkanie przyniosło wielkie emocje. W drugich 30 minutach żaden zespół nie zdołał wypracować sobie przewagi, a o zwycięstwie zadecydowała jedna z ostatnich akcji. Start pokonał Energę AZS 26:25. Elbląg do zwycięstwa poprowadziła zdobywczyni 11 bramek Justyna Świerczek. Po stronie Koszalina 11 trafień rzuciła Paula Mazurek.

W najbliższy czwartek 18 kwietnia Energa AZS zmierzy się przed własną publicznością z Pogonią Szczecin. Poczatek o godzinie 18:00.