Bałtyk uległ Kotwicy

Bałtyk Koszalin przegrał na własnym boisku z kołobrzeską Kotwicą 0:2. Podopieczni Mariusza Lenartowicza mogą póki, co spać spokojnie, bowiem mają w miarę bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Zespół z Kołobrzegu od początku sprawiał lepsze wrażenie i to on kreował grę. W 29 minucie Sebastian Deja wyprowadził gości na prowadzenie, po uderzeniu z 14 metrów. Niedługo później mogło być 2:0, ale strzał Gracjana Kuśmierka z dystansu zatrzymała się na poprzeczce. Bałtyk, również był bliski zdobycia bramki w końcówce pierwszej połowy, ale uderzenie głową Łukasza Włodarczyka, również zatrzymało się na poprzeczce.

W drugiej połowie swoje szanse mieli jeszcze gospodarze, których nie wykorzystali Michał Czenko i Barłomiej Putno. Na kolejne trafienie czekaliśmy do 63 minuty, gdy indywidualną akcję przeprowadził Oliwier Kowalik, po czym uderzył w górny róg bramki. W 88 minucie Krystian Krauze trafił w poprzeczkę bramki Kotwicy. Ostatecznie kołobrzeski zespół wywozi z Koszalina trzy punkty, po wygranej 2:0.

Obecnie koszalinianie z 27 punktami na koncie zajmują trzynastą pozycję i mają 6 punktów przewagi nad 16 w tabeli Chemikiem Bydgoszcz

Bałtyk w 28 kolejce czeka trudny wyjazdowy mecz z walczącą o awans do drugiej ligi Radunią Stężyca. Spotkanie zaplanowano na 11 maja. Początek o godzinie 17:00 w Stężycy.