Energa AZS wywalczyła brązowy medal Superligi!

Podopieczne Anity Unijat wygrywa ze EKS Start Elbląg 30:27 i już mogą świętować wywalczenie brązowych medali mistrzostw Polski!!

Na dwie kolejki przed końcem akademiczki posiadają osiem punktów przewagi nad czwartym Startem Elbląg, a to oznacza, że nikt już nie odbierze koszaliniankom medali. Dodajmy, że w poprzednim sezonie, Energa AZS Koszalin, również wywalczyła brązowy medal.

Od pierwszych minut oba zespoły prezentowały wysoką formę. W bramkach imponowały bramkarki, zwłaszcza Izabela Prudzienica. Po 10 minutach akademiczki prowadziły 5:3. Następnie start odrobił straty i w 17 minucie był remis 7:7.

W drugim kwadransie rywalizacji akademiczki odzyskały prowadzenie, a jeszcze przed przerwą wywalczyły cztery bramki przewagi przed drugą połowę.

Spotkanie mogło się podobać. Oba zespoły grały szybką piłkę. Oba zespoły wspierane były głośnym dopingiem, co jeszcze dodatkowo nakręcał do lepszej gry.

Po zmianie stron Start starał się zniwelować straty. Kwadrans przed końcem emocji było jeszcze więcej. Przyjezdne zmniejszyły stratę do trzech trafień 23:20. W kolejnym minutach koszalinianki broniły przewagi. W 56 minucie Świerżewska rzuciła bramkę na 28:26, co zapowiadało emocje do końcowej syreny.

Energa AZS wygrała ostatecznie 30:26 i akademiczki mogą świętować wywalczenie brązowych medali mistrzostw Polski.