Akademiczki przegrały, ale po meczu świętowały !

Energa AZS ostatecznie zakończyła sezon 2018/2019. Podopieczne Anity Unijat w minionym sezonie drugi raz z rzędu sięgnęły po brązowe medale PGNiG Superligi kobiet. W ostatnim meczu sezonu po serii rzutów karnych Energa AZS przegrała z KPR-em Kobierzyce 4:5, po 60 minutach był remis 27:27. Po zakończeniu spotkania odbyła się dekoracja wręczenia medali, a także akademiczki fetowały sukces razem ze swoimi wiernymi kibicami.

W pierwszych minutach spotkania oba zespoły miały problem ze skutecznością. Po 7 minutach rywalizacji był remis 1:1. Następnie przyjezdne wyszły na dwubramkowe prowadzenie, gospodynie szybko odpowiedziały dwiema bramkami.

Następnie trwała zacięta walka o każdy centymetr boiska. Po 20 minutach podopieczne Anity Unijat prowadziły 8:6. W 25 minucie, to KPR Kobierzyce prowadziło 10:9. Natomiast po 30 minutach rywalizacji akademiczki posiadały bramkę przewagi 12:11.

W drugiej połowie fantastycznie grała Kinga Jakubowska, która tylko po zmianie stron zdobyła dziesięć bramek, a w całym meczu, aż 16 razy wpisywała się na listę strzelczyń.

Przyjezdne w 42 minucie prowadziły różnicą trzech trafień 19:16. Gospodynie do końca spotkania walczyły o odwrócenie losów rywalizacji, aby w pięknym stylu pożegnać się z kibicami.

Podopieczne Anity Unijat pewne brązowych medali w 55 minucie za sprawą trafienia Natalii Striukowej wyszły na prowadzenie 24:23. Niedługo później ponownie KPR był na prowadzeniu, zaś w ostatnich sekundach spotkania Dominika Han doprowadziła do remisu 27:27.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywały zawodniczki z KPR-u, które ostatecznie wygrały serię rzutów z 7 metrów 5:4.

Po zakończeniu spotkania na parkiecie odbyła się wielka feta z okazji wywalczenia przez Energę AZS drugi raz z rzędu brązowych medali PGNiG Superligi kobiet. Nie brakowało szampana, serpentyn, a także głośnych śpiewów MEDAL JEST NASZ. Kibice z pewnością świętowali do późnych godzin nocnych, ale mieli w 100% do tego prawo.

Sezon 2018/2019 dobiegł końca. Na kolejne ligowe emocje z akademiczkami zapraszamy we wrześniu, gdy rozpocznie się sezon 2019/2020.

Podobnie jak w roku ubiegłym, 26 maja drużyna Energa AZS Koszalin wyruszy czerwonym, otwartym autobusem ulicami Koszalina, żeby wraz z mieszkańcami świętować zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski! Zespołowi towarzyszyć będą kibice Biało-Zielonej Dumy Koszalina. Autobus rusza spod Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 o godz. 15:30. Około godz. 16:50 planowany jest jego przyjazd w okolice ratusza, gdzie o godz. 17:00 na scenie „Piano Bar” Energetyczne wraz z Panem Piotrem Jedlińskim, Prezydentem Miasta Koszalina będą kroili tort i częstowali koszalinian. Będzie to kolejna okazja, by otrzymać autograf lub zrobić sobie zdjęcie z brązowymi medalistkami.