Reprezentacja ponownie w Koszalinie


Biało-czerwona kadra futsalu rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata. Reprezentacja Błażeja Korczyńskiego trenować będzie na obiekcie koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej. Podczas zgrupowania nie przewidziano żadnych spotkań towarzyskich.

Błażej Korczyński powołał 14 zawodników.Po raz pierwszy powołanie do seniorskiej reprezentacji otrzymał Remigiusz Spychalski. Zawodnik FC Toruń był w mijającym sezonie trzecim najlepszym strzelcem zespołu, za Tomaszem Kriezelem oraz Marcinem Mikołajewiczem, który zakończył już swoją reprezentacyjną karierę. Po długiej przerwie po raz kolejny miejsce znalazło się także miejsce dla Mikołaja Krefta z AZS-u Uniwersytet Gdański.

W porównaniu ze składem, który ostatnio sparował z Brazylią, z oczywistych względów zabrakło Karola Czyszka i Sebastiana Grubalskiego, którzy w terminie zgrupowania rywalizować będą ze sobą w barażach o ostatnie wolne miejsce w ekstraklasie. Nie ma też Dominika Wilka z GSF-u Gliwice, który słabo spisał się w meczu w Bydgoszczy. Zamiast niego do kadry wrócił Adam Wędzony z Cleareksu Chorzów.

Tekst: futsal-polska.pl

Zdjęcia / fot. Jacek Imiołek