I liga: Gwardia Koszalin – SMS ZPRP Gdańsk 35:29

Szczypiorniści Gwardii Koszalin odnieśli kolejne zwycięstwo w I lidze piłkarzy ręcznych. Podopieczni Piotra Stasiuka we własnej hali pokonali SMS ZPRP Gdańsk 35:29. Zwycięstwo pozwoliło koszalinianom awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Gwardii, która już w 5 minucie prowadziła 5:1. W kolejnych minutach koszalinianie utrzymywali wywalczoną przewagę. Gości było stać jedynie na zbliżenie się na dwa trafienia w 16 minucie, wówczas było 10:8. W kolejnych minutach pierwszej połowy gospodarze utrzymali przewagę. Do przerwy 20:17 dla Gwardii.

Po zmianie stron goście wzięli się za odrabianie strat. W 37 minucie Gwardia prowadziła zaledwie 21:20. SMS jeszcze dwukrotnie zbliżył się na jedno trafienie. Gwardia w końcówce odskoczyła na kilka trafień. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu Piotra Stasiuka 35:29.

Najskuteczniejszym graczem Gwardii był Maksim Kruchkou z 11 trafieniami.