Blisko 1200 zawodników na starcie. Maraton bez obrońców tytułu

Już w sobotę 29 października kolejna edycja Nocnej Ściemy. Przygotowana od kilku miesięcy impreza ciszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Obecnie na listach startowych znajduje się ponad tysiąc osób.
Zawodnicy jeszcze nie wystartowali, a my już wiemy, że w maratonie całe podium będzie całkowicie inne, niż w poprzednim roku. DO udziału w zawodach nie zgłosił się żaden z zawodników, który rok temu stanął na podium. Ponadto z pierwszej dziesiątki poprzedniej edycji udział w zawodach potwierdziło dotychczas czterech zawodników. Artur Karcz z Mrzeżyna (4 miejsce w 2015), Przemysław Kociuba ze Szczecina (6 miejsce), Rafał Ryśkiewicz z Koszalina (7 miejsce), Henryk Chudy ze Sławna (8 miejsce). W kategorii kobiet, również żadna osoba z podium nie podjęła jeszcze decyzji o starcie.

Inaczej sytuacja wygląda na dystansie półmaratonu, bowiem na starcie pojawią się wszyscy zawodnicy z podium. Triumfator Mateusz Witkowski z Koszalina, Bartłomiej Osior z Wydmin oraz Sylwester Szymański ze Szczecinka. Kobiece podium, również stanęło na wysokości zadania i także pobiegnie w tegorocznym biegu, a więc na starcie pojawią się triumfatorka Beata Pokrzywińska-Osior z Wydwin, Magda Witkiewicz z Białogardu oraz Sylwia Teletyńska z Choszczna.

W sumie na listach startowych znajduje się 1186 osób (231 maraton, 955 półmaraton), a zapisy ciągle trwają. Początek tradycyjnie o drugiej w nocy 30 października.