Gwardia remisuje z Górnikiem

lesnik-gwardiaPiłkarze Gwardii Koszalin zremisowali w wyjazdowym pojedynku z Górnikiem Konin 1:1. Był to czwarty mecz z rzędu bez porażki zespołu z Pomorza Środkowego.

Początek spotkania był bardzo dobry dla Trójkolorowych już w 8 minucie Mateusz Kołodziejski wpakował piłkę do siatki. Koszalinianie zamierzali podwyższyć rezultat, ale znakomicie tego dnia dysponowany był Dawid Kołodziejczak (red. bramkarz Górnika Konin).

W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli gracze Górnika. Przewaga gospodarzy przyniosła efekt w 39 minucie. Gola wyrównującego ładnym uderzeniem zdobył Paweł Błaszczak. Więcej bramek w tej części spotkania już nie padło.

Po zmianie stron Górnik w dalszym ciągu posiadał inicjatywę. Koszalinianie sporadycznie potrafili przedostać się pod bramkę Kołodziejczaka. Z remisu bardziej powinni zadowoleni być piłkarze Gwardii, bowiem to gospodarze mieli więcej okazji bramkowych. Dobra dyspozycja Adriana Hartleba uratowała koszalinianom jeden punkt. Górnik powinien żałować zmarnowanych okazji m.in. Mateusza Wypycha, a swojego drugiego gola powinien zdobyć Błaszczak.

Pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem 1:1. Kolejnym rywalem Gwardii będzie Pogoń Lębork, siedemnasty zespół ligowej tabeli.