Witkowski i Ignaczak najszybsi w koszalińskim biegu Niepodległości

bieg-niepodleglosciW Koszalinie 11 listopada odbył się tradycyjny bieg Niepodległości. W tegorocznej edycji biegacze mieli do wyboru dwa dystanse 1 mila lub 3 mile (ok.5 km). Na krótszym dystansie triumfował Piotr Ignaczak z Białogardu, zaś na dłuższym wygrał koszalinianin Mateusz Witkowski.


Piotr Ignaczak dystans jednej mili pokonał w czasie 5’20”. Drugi na mecie Przemysław Barański z Trzebiatowa uzyskał czas 5’27”. Podium uzupełnił Michał Tutus z Koszalina, którego czas to 5″37. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Frontczak ze Szczecinka, która linię mety przekroczyła z czasem 6’20”. Druga lokata przypadła Natalii Szadzińskiej z Koszalina, która 1 milę przebiegła w czasie 7’11”. Trzecia była Daria Michalak z Grąsina z czasem 8’15”.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył bieg na 5 km. Po pierwszym okrążeniu prowadził Norbert Borzęcki, który miał przewagę zaledwie jednej sekundy nad Witkowskim i dwie nad Pawłem Bednarzem. Następne okrążenie należało już do późniejszego triumfatora Mateusza Witkowskiego, który uzyskał po dwóch milach przewagę nad Borzęckim zaledwie jednej sekundy i nad Bednarzem 22 sekund. Ostatnie okrążenie to już deklasacja zawodnika CSSP KOszalin, który linię mety przekroczył z czasem 16’22”. Natomiast drugi na mecie Norbert Borzęcki z KOszalina uzyskał czas 16’28”. Podium uzupełnił Paweł Bednarz z czasem 16’28”.

Natomiast wśród kobiet triumfowała z dużą przewagą Małgorzata Kotara-Pałka z Koszalina, a jej czas 20’34”. Druga lokata przypadła Anii Koniecznej z czasem 21’56”. Najniższy stopień podium należał do Natalii Bentowskiej z Prądocina, a jej czas to 22’04”.

W biegu na dystansie 5 km wystartowało 203 zawodników, a na dystansie 1 mili rywalizowały 54 osoby.

 

Pełne wyniki:
1 mila
5 km

 

Dodaj komentarz