Tytani pokonani. Doskonały mecz Radosza

gwardia-koszalin-pilka-recznaPodopieczni Gwardii Koszalin pokonali 25:19 w wyjazdowym spotkaniu z Tytanami Wejherowo. O zwycięstwie zdecydowała druga połowa.

Spotkanie niemal przez całą pierwszą połowę było wyrównane. W dziesiątej minucie było 3:3, w dwudziestej 6:6. Gospodarze w ostatnich dwóch minutach zdołali wypracować sobie dwubramkowe prowadzenie 11:9 przed drugą połową.

Po zmianie stron tylko przez pięć minut dominowali gospodarze, którzy w 35 minucie prowadzili 13:10. Następnie podopieczni Piotra Stasiuka rzucili siedem bramek tracąc tylko jedną i to dało prowadzenie 17:14.. Tytani zdołali jeszcze zbliżyć się na njedną bramkę, ale następnie Gwardia zaczęła odskakiwać rywalom. Ostatecznie koszalinianie wygrali 25:19. Fantastyczny mecz rozegrał Jakub Radosz, który zdobył, aż 15 bramek!

„Jestem z tego meczu bardzo zadowolony. Były w nim dwie odmienne połowy. W pierwszej niestety mieliśmy słabą skuteczność i gorzej radziliśmy sobie w obronie, w drugiej już wzmocniliśmy formację defensywną i szło nam dużo lepiej. W przerwie porozmawialiśmy sobie co trzeba naprawić i na co zwrócić uwagę. Dlatego w drugiej części spotkania zdecydowanie lepiej zagraliśmy i wygraliśmy mecz”

” Nie był to łatwy mecz. Z Tytanami zawsze ciężko nam się gra, jest dużo walki i zawziętości. W pierwszej mieliśmy z nimi dużo problemów i dopiero w drugiej części zaczęliśmy grać swoją grę. Twardo w obronie, każdy wiedział co ma robić. Dobrze też wypadliśmy w kontratakach i nie musieliśmy się męczyć w ataku pozycyjnym. „