Energa AZS wygrywa po ciężkim boju

zap-piotrcovia-azsEnerga AZS odniosła szóste ligowe zwycięstwo w trwającym sezonie. W 11 kolejce koszalinianki pokonały Piotrcovię Piotrków Tryb. 26:24.

Pojedynek od początku był bardzo wyrównany. Pierwsze odskoczyły koszalinianki w 9 minucie, po pięciu bramkach z rzędu Energa AZS prowadziła 7:3. W kolejnych minutach Piotrcovia odrabiała straty, a w 22 minucie po trafieniu Zuzanny Pesel był remis 9:9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:13 dla akademiczek.

Po zmianie stron pojedynek dalej mógł się podobać, a wynik był cały czas otwarty. W 47 minucie po raz pierwszy w drugiej połowie Koszalin wyszedł na trzy bramkowe prowadzenie. Piotrcovia nie zdołała już do końcowego odrobić strat. Ostatecznie Energa AZS wygrała 26:24 i rok zakończy w pierwszej szóstce tabeli Superligi kobiet.

Piotrcovia – Energa AZS Koszalin 24:26 (13:14)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Sobińska, Kucharska 5, Klonowska 2, Cieślak, Szafnicka 1, Ivanović, Jałoszewska, Belmas 5, Despodovska 10/3, Dronzikowska, Pesel 1.
Trener: Rafał Przybylski

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Protsenko, Michałów 5, Roszak 5/1, Stasiak 3, Budnicka, Tracz 3, Domaros, Chmiel 3, Kaczanowska, Błaszczyk 1, Nestsiaruk 2, Izak, Sądej 4.
Trener: Anita Unijat