kolobrzeg_-_4_0Ruszają prace przy przebudowie obiektu dla lekkoatletów w Kołobrzegu. Modernizacja obejmie stadion przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika. Praca potrwają do maja 2018 roku. W poniedziałek, 21 listopada br. nastąpiło symboliczne wbicie pierwszej łopaty. W uroczystym rozpoczęciu inwestycji, którego gospodarzem był starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, uczestniczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz członek zarządu województwa Anna Mieczkowska.


W wyniku kompleksowych prac modernizacyjnych powstanie, spełniające polskie i międzynarodowe wymogi licencyjne, boisko lekkoatletyczne z bieżnią o długości 400 metrów. Infrastruktura wyposażona będzie w 6 torów okrężnych oraz 8 torów prostych, a także w skocznie wzwyż, skocznię o tyczce, skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwa rozbiegi do rzutu oszczepem, rzutnię do pchnięcia kulą oraz do rzutu dyskiem i młotem. Ponadto projekt uwzględnia budowę trybun na ponad pół  tysiąca miejsc siedzących.

To symboliczne wbicie pierwszej łopaty ma wielkie znaczenie. Starania starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego o rozpoczęcie inwestycji dotarły do pomyślnego finału. Oznacza to, że za kilkanaście miesięcy kolejny nowoczesny obiekt powstanie w mocno usportowionym Kołobrzegu. Infrastruktura z pewnością ucieszy uczniów szkoły, a także lekkoatletów oraz trenerów – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Koszt modernizacji wyniesie prawie 7,5 mln zł. Blisko 4,5 mln pochodzić będą z budżetu Starosty Kołobrzeskiego, 2 mln dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki, a 1 mln Urząd Miasta w Kołobrzegu.

Zakończenie prac przewidujemy na maj 2018 roku. Ich rozpoczęcie umożliwiła nam podpisana kilka dni temu umowa z wykonawcą robót. Przebudowę powierzyliśmy warszawskiej firmie Tamex. Jesteśmy gotowi do przekazania placu budowy – mówił starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Powiat kołobrzeski należy do jednych najbardziej usportowionych miejsc Pomorza Zachodniego. Z jego bazy sportowej korzystają liczne kluby i stowarzyszenia, w tym te spoza województwa przyjeżdzające na obozy sportowe. Na Ziemi Kołobrzeskiej wybudowano stadion im. Sebastiana Karpiniuka, który otrzymał wsparcie ze środków unijnych i Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego powstało w tej części regionu również 14 boisk typu „Orlik”, m.in. w. Kołobrzegu, Gościnie, Grzybowie, Rymaniu czy Ustroniu Morskim. Dodatkowo w roku 2016 marszałek województwa na poprawę bazy sportowej w powiecie przekazał ok. 50 tys. zł. Środki przeznaczone zostały na wyposażenie i modernizację przez Gminę Kołobrzeg stadionu w Karcinie, remont siłowni w podlegającym pod władze powiatu ZSO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, a także budowę przez Urząd Miejski w Kołobrzegu Street Workout Park na kołobrzeskim osiedlu Ogrody.