Sylwia Kusiak ze srebrnym medalem ME

kusiakKoszalinianka Sylwia Kusiak wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy, które wczoraj zakończyły się w Sofii. W finałowej walce zawodniczka Skorpionu Szczecin uległa Rosjance Zenfira Magomedalijewa na punkty 0:3.


 

– Tak jak się spodziewałem, Rosjanka mądrzej rozegrała taktycznie pojedynek. Sylwia niepotrzebnie wycofywała się po ataku i dawała miejsce rywalce na zadawanie ciosów prostych. Serca Polce do walki nie zabrakło, ale długa przerwa w startach zrobiła swoje. Mimo wszystko Kusiak wróciła do boksu w dobrym stylu i może być z siebie zadowolona. Wyeliminuje błędy i będziemy mieli z niej pociechę – powiedział trener reprezentacji Paweł Pasiak portalowi interia.pl. Dodajmy, że Pasiaka, który ze względu na kłopoty zdrowotne nie mógł pojechać do Bułgarii. Zastąpił tercet Ludwik Buczyński – Henryk Żołnowski – Marek Soboń.

Dodajmy, że Magonedalijewa w 2014 roku wywalczyła złoty medal mistrzostw świata. W Sofii brązowe medale ME 2016 wywalczyły Sandra Drabik (51 kg, Boxing Kielce) i Kinga Siwa (64 kg, SAKO Gdańsk).

Mistrzostwa Europy kobiet rozgrywane są od 15 lat. Do tej pory Polki sięgnęły po 30 medali, w tym cztery złote. Dwukrotnie zwyciężała Karolina Michalczuk, a wygrywały też Karolina Łukasik i Beata Małek.

Warto wspomnieć, że Sylwia Kusiak jest mistrzyniąPolski i Europy juniorek 2008 i uczestniczką (V miejsce) Mistrzostw Świata seniorek 2008. Mistrzynią Polski seniorek 2009 (w wadze -81 kg)[1], mistrzynią Unii Europejskiej 2009 (w wadze +81 kg)[2]. W 2010 r. nie obroniła tytułu mistrzyni kraju, zdobywając srebrny medal (-81 kg), a w MUE zajęła trzecie miejsce (-81 kg). Zdobywczyni srebrnego medalu Mistrzostw Europy w Rotterdamie w 2011 r.[3]. Mistrzyni Polski w boksie wagi ciężkiej 2012-2013 r.