AZS po walce przegrywa ze Stelmetem

zap-azs-stelmetAZS Koszalin przegrał po walce z Mistrzem Polski – Stelmetem Zielona Góra 58:67. Koszalinianie dobrze rozpoczęli spotkanie, ale z upływem czasu to goście przejmowali inicjatywę. Najskuteczniejszym graczem akademików był Remon Nelson – 17 punktów, a po stronie Stelmetu – Vladimir Dragičević – 21 punktów

Akademicy bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek z mistrzami Polski. Po zaledwie 90 sekundach rywalizacji gospodarze prowadzili 6:0 po punktach Stelmacha i Manigaulta’. Stelmet odpowiedział trafieniami za trzy punkty, po czym ponownie AZS odskoczył na kilka punktów. W 6 minucie rywalizacji koszalinianie prowadzili już 17:6. Niedługo później zawodnicy z Zielonej Góry zdołali zbliżyć się do podopiecznych Piotra Ignatowicza na dwa punkty. Pierwsze dziesięć minut zakończyło się wynikiem 19:17 dla AZS-u.

Druga kwarta rozpoczęła się od szybko zdobytych punktów przez Moore dla Stelmetu. Następnie goście objęli prowadzenie po trafieniu Dragičević’a. Akademicy odzyskali przewagę po trójce Nelsona. Po rzutach osobistych Manigault’a gospodarze prowadzili 24:21. Niestety w kolejnych fragmentach drugiej ćwiartki Stelmet poprawił grę w ataku i w pewnym momencie po rzucie Dragičević wygrywał 26:30. W końcówce pierwszej połowy mistrzowie pokazali swój potencjał i do przerwy prowadzą już różnicą 9 puntów 30:39.

Kolejne dziesięć minut rozpoczęło się od zmniejszenia strat przez akademików w 3 minucie trzeciej kwarty – AZS tracił do Stelmetu sześć punktów 35:41. Niestety chwilę później Stelmet odskoczył na 11 punktów. Waleczna gra gospodarzy pozwoliła zmniejszyć stratę na pięć punktów przed ostatnią odsłoną

Koszalinianie zdołali rywala dogonić na cztery punkty po zaledwie minucie gry ostatniej kwarty. W kolejnych fragmentach gry goście okazali się skuteczniejsi. Cztery minuty przed końcową syreną akademicy tracili do rywali dziesięć puntów. AZS-owi nie udało się odrobić strat. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Stelmetu Zieloną Góra 58:67.

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”AZS Koszalin – Stelmet Zielona Góra”]