Curtis Millage w AZS Koszalin

curtis-millageKoszaliński klub zakontraktował nowego zawodnika! Jest nim Curtis Millage, który w tamtym sezonie reprezentował barwy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.


– Wzmocnienie drużyny było możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu sponsorów naszego klubu, którym chciałbym podziękować za zaufanie – podkreśla prezes zarządu AZS, Leszek Doliński. – Millage to niezwykle doświadczony zawodnik, który wniesie dużo mądrości do gry naszego zespołu. Dodatkowo był jednym z najlepiej punktujących zawodników w PLK w minionym sezonie, co świadczy o jego umiejętnościach ofensywnych. Witamy na pokładzie – dodaje szef koszalińskiego klubu.

Curtis Millage to zawodnik występujący na pozycjach rozgrywającego oraz rzucającego obrońcy. 35-latek jest jednym z najbardziej utytułowanych koszykarzy, którzy grali na polskich parkietach, ponieważ w swojej karierze był m.in. mistrzem Łotwy, Estonii oraz zajmował trzecie miejsce w rozgrywkach ligi Bałtyckiej. Millage ma również na swoim koncie sporo wyróżnień indywidualnych, jak chociażby tytuł MVP ligi łotewskiej – nadany przez portal eurobasket.com oraz nagrodę dla najlepszego asystującego w rozgrywkach Eurochallange.

W poprzednim sezonie, amerykański zawodnik występował w zespole BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, gdzie był niekwestionowanym liderem zespołu i legitymował się średnimi na poziomie 16,6 pkt, 5 zbiórek oraz 3,2 asyst na mecz. Obecne rozgrywki, mierzący 188 cm Millage rozpoczął w lidze libańskiej, gdzie w drużynie Hoops Club notował 14 pkt i 3,5 asysty na mecz.

– Cieszę się i jestem bardzo podekscytowany faktem, że mamy nowego zawodnika. Dołączył do nas leworęczny gracz, który może łączyć obowiązki rozgrywającego z rzucającym. Millage rozegrał bardzo dobry sezon w BM Slam Stali, gdzie był w piątce najlepszych strzelców Polskiej Ligi Koszykówki. To doświadczony zawodnik, który występował w wielu świetnych klubach, m.in. w lidze VTB. Millage wniesie na pewno sporo spokoju i doświadczenia w kluczowych momentach spotkań – tłumaczył trener AZS Koszalin, Piotr Ignatowicz.

Zawodnik spodziewany jest w Koszalinie w sobotę. – Posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty, by Curtis mógł zagrać w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko drużynie Polskiego Cukru Toruń. Jeśli pomyślnie przejdzie sobotnie badania medyczne i sportowe, na pewno wystąpi w najbliższym meczu naszej drużyny – dodaje menedżer klubu, Damian Zydel.

Millage występować będzie w barwach koszalińskiej drużyny z numerem 14.